"Pojďte se mnou stát na volné noze."

Veronika Součková

Jak se mám? 


Svěle, děkuji za optání.

Nedávno jsem přešla na volnou nohu. Roky jsem o tom mluvila, nějakou dobu se tak tvářila a teď to mám.

Dělám snad vše, co jsem chtěla. Má to však jeden háček. Dělám to vše teď. Naráz.

To se může (a stalo) stát časově i mentálně trochu náročné.

Co dělám? 


Někteří chodí do práce. Do jedné práce. Ať už je to baví nebo ne, chodí tam. Každý den.

Pak jsou tu ti velcí úspěšní podnikatelé, kteří dělají business.

A na konec my. Ti, co touží po svobodě, sní, chtějí mít to svoje. My, malí freelanceři, volnonožci, externisti, ičaři. My, co děláme weby, sítě, copy, fotíme... a radíme ve všem, co umíme.

A co tu teda dělám já?

Radím křehkým duším, jak se v tom úspěšném světě neztratit. Rady samozřejmě a výhradně rozdávám až po jejich odzkoušení. A tak pro Vás testuju, jak se přepracovat, vyhořet a pak se z toho zase dostat.

Jsem pisálek

"Bude Vás to tu se mnou bavit jen, pokud rádi čtete. A jestli máte rádi angličtinu, hlavně tu jednoduchou, českou, tak tu tady taky najdete."

Celé to začalo v roce 2017 


Měla jsem za sebou výpověď v korporátu, dva měsíce v Indii a další rok v jednom z pražských open spaců, když jsem dostala nabídku podílet se na jednom skvělém projektu. Flexibilní práce z domu (ve dne, v noci), zajímaví lidé (jak kdy a jak pro koho)... Myslela jsem si, že se konečně splní můj sen, kdy bud pracovat na cestách.

Založila jsem si IČO, ale dalších pár let se toho víc nezměnilo.

Pracovala jsem převážně pro jednu firmu, sem tam nějaký menší projekt. Cítila jsem se stále jako zaměstnanec, který si po večerech přivydělává.

Začala jsem chodit na koučink, hledala své životní téma a založila blog. Vzniklo Thinking4inking jako veřejný prostor pro zapisování mých myšlenek.

Po dlouhých pěti letech se mi "to" podařilo.

Ocitla jsem se v bezpečném prostředí, které mi dovolilo udělat velký krok a poprvé si vybrat své klienty (jedním z nich - je i můj pes).

Mým životním tématem vždy bylo:

  • vymamění se ze společenských standardů
  • zachování si svého já
  • hledání smyslu života

Věnovala jsem tomu spoustu času, napsala e-book a věřila, že až budu jednou ta svobodná podnikatelka, nebudu chycena v zaměstnání, tak se vše vyřeší.

Po dvou měsících na volné noze jsem se přepracovala.

Nabrala jsem si projekty, kterým jsem chtěla dát vše. Svoboda času se s podnikáním nedostavila.

Já už dávno vím, že práce od 9 do 5 (ani do 6) není pro mě. Jsem šťastná, že se v životě posouvám pro mě správným směrem. Ale už také vím, že ten klid a svobodu musím najít v sobě, a tak na tom nadále pracuji.

Společnost toho od nás očekává tolik, že často zapomínáme, co vlastně chceme my sami. A tak se učím odpočívat, trávit čas sama se sebou a neztratit se.

Pojďme se učit společně...