Na volné noze


V posledním týdnu jsem třikrát, nezávisle na sobě, slyšela “kovářova kobyla”. Proč to tak je? Proč se primárně věnujeme práci pro ostatní místo té pro sebe?

Uvědomila jsem si, že mou prací je sdílení know-how ostatních. Pomáhám mým klientům šířit jejich myšlenky a dovednosti do světa. Mé blízké motivuji, aby se věnovali tomu, co je baví.

Často mluvím o tom, jak je důležité věnovat se primárně svým potřebám a snům. Užívat si život, ne ho jen přežít.

Ale co moje sny a moje know-how?

Proč neustále jen pracuji na businessu někoho jiného a ne na svém? Co je ten blok, který ne a ne překročit?

Přeju si být spisovatelkou, ale kdy začnu psát? Kdy se začnu věnovat sama sobě? Na co čekám?

Dlouho bylo mým snem přejít na volnou nohu, podnikat. Měla jsem pocit, že to je ono. Ta svoboda, ke které chci ostatní motivovat. Sama jsem tam však nebyla a přestože jsem na tom pracovala, měla jsem pocit, že nemám co radit. Že to nejdřív musím dokázat, abych mohla říct, že to jde.

Teď to mám a stále se necítím na rozdávání rozumů. Já totiž nemám žádný recept. Jen jsem rozhodila sítě, poprosila Vesmír a riskla to.

První část je tedy za mnou.

Jsem na volné noze a mám klienty. Vyhovuje mi to. Mám ale ještě další sen. Chci mít svůj projekt. Ten, co bude jen můj. Ten, který já sama vymyslela. Jenže víte co? Já už ho mám! Dokonce už ho mám několik let, jenže než jsem ho stihla rozjet, tak jsem ho zanedbala. Ignácův svět je moje srdcovka.

Vlastně ho založil můj pes a já mu s tím jen pomáhám. Jenže on není přísný boss a když já se flákám, tak on taky.

Naše společné začátky byly náročné. Ne že my dva bychom si nerozuměli, ale okolí nerozumělo nám. Mně nerozuměli, proč jsem si pořídila psa, jemu, čeho se furt bojí, co má za problém a proč po nich vyjíždí.

A tak jsme založili Ignácův svět, protože jsme jim to chtěli vysvětlit.

Taky jsme chtěli pomoct ostatním pejskům s podobným příběhem. Ale jak říkám. Než jsem to rozjela, tak jsem dojela.

Vyžaduje to spoustu času a energie, které jsem tomu nedokázala dát. Je to však jedním z důvodů, proč jsem přešla na volnou nohu. Chci svůj projekt brát stejně vážně jako ostatní klienty.

Zajímalo by mě, jestli vy, kdo tento článek čtete, řešíte podobný problém. Máte taky projekt, kterému se chcete věnovat?

Ať už je to váš business, hra na klavír nebo čas na sebe, který si nedopřáváte. Často je až neuvěřitelné, jak těžké pro nás může být věnovat čas tomu, co nás baví.

Pojďme se motivovat navzájem. Motivovat ostatní mi totiž jde líp, než motivovat sebe.

Napište mi, co pomáhá vám. Jakým způsobem se věnujete sami sobě?

Comments

Add a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Your personal information will only be used for the purpose of processing this comment. Principles of personal data processing